Reigate Priory AC Awards, 2021

 

Ted Baker Award, for contribution to the Club Malcolm Woodman

 

 

Senior Club Champions

 

Competition

Category

Champion

Runner-Up

5K

Senior Lady  Eloise Bull  

 

Lady Vet 35  Gillian O' Regan  

 

Lady Vet 45  Vivienne Burgess  

 

Lady Vet 55  Annette Morris  

 

Senior Men  Thomas Almond  

 

Vet Men 40  Lee Savage  

 

Vet Men 50  Malcolm Woodman  

 

Vet Men 60  Not Awarded  

10K

Senior Lady  Ginevra Stoneley  

 

Lady Vet 35   Gillian O' Regan  

 

Lady Vet 45  Joanna Davey  

 

Lady Vet 55  Debbie Robinson  

 

Senior Men  George Roux   

 

Vet Men 40  Matthew Aylott  

 

Vet Men 50  Graham Bull  

 

Vet Men 60  Ian Burks  

10 Mile

Senior Lady  Ginevra Stoneley  
  Lady Vet 35   Gillian O' Regan  
  Lady Vet 45  Karen Lloyd  
  Lady Vet 55  Annette Morris  
  Senior Men  Thomas Almond  
  Vet Men 40  Matt Ryde  
  Vet Men 50 Graham Bull  
  Vet Men 60 Ian Burks  

Half Marathon

 Senior Lady  Ginevra Stoneley  

 

 Lady Vet 35  Laura Ebbs  

 

 Lady Vet 45  Ruth Willis  

 

 Lady Vet 55  Kate Knight  

 

 Senior Men  Thomas Almond  

 

 Vet Men 40  Rick Coles  

 

 Vet Men 50  Graham Bull  

 

 Vet Men 60  Ian Burks  

Marathon

 Ladies' Champion Ginevra Stoneley   

 

 Men's Champion Thomas Almond

 

Andy Winterton Memorial Trophy

 (Highest age-graded marathon) Ginevra Stoneley

 

Age Graded Award

(Highest age-graded race below marathon distance) Matt Ryde  

Jimmy James

   Ewan McKay

 

Coach’s Awards

 Ladies'  Bethany Higgins

 

   Men's  Neil Fenwick  

 

Senior X-C Awards (2021-22)

Ladies

  • Senior Lady:         
  • Veteran lady:        
  • Captain's Award:   

Men

  • Senior Man:          
  • Vereran Man:       
  • Captain's Award:  

 

Junior Endurance Athlete of The Year  2021 (Cross Country and Track)

  • U17B       Oscar Curry 
  • U17W      Eva Marsh 
  • U15B       Samuel Stapley 
  • U15G       Lilah Unwin 
  • U13B       Max Orchard 
  • U13G       Neve MacGregor 

 

 Junior AAA Award Winners for 2021

Name

 

Age Group

AAA grade

Discipline

Dist/Time

 Eva Marsh    U17  3  1500m  
 Oscar Curry       U17  4   800m  
 Imogen Wheeler       U15  4   100m  
 Lilah Unwin       U15  1   800m  
 Shakila Keable    U15  3  3000m  
 Lily Woodhams       U15  4   200m   
 Ella Scrase       U15  4   800m  
 Samuel Stapley    U15  1   800m  
 Imogen Wheeler    U13  1   60m (indoors)  
 Lisette Matthews       U13  4   600m  
 Eve Goulding       U13  3    75m   
 Buddy Kedgley    U13  1   800m  
 Michael Maguire    U13  1  Long Jump  
 Max Orchard    U13  1  Long Jump  
 Max Orchard    U13  1   800m  
 Max Orchard    U13  1   75m hurdles